ברוכים הבאים לבית חב"ד בפנום פן - קמבודיה

 

בית חב"ד - הבית שלך בקמבודיה

בית חב"ד הוא המרכז היהודי היחיד בכל 200 אלף הק"מ הרבועים של הממלכה והוא מטפל בכל עניין יהודי בה חומרי כרוחני. בבית חב"ד ישנו מקום של כבוד לתרמילאים ורבים משירותינו עוצבו במיוחד בשבילכם. כך תמצאו בבית חב"ד פינת אינטרנט ושיחות לארץ לרווחת המטיילים. גם התפריט של המסעדה נבנה באופן שיאפשר לתרמילאי המטייל בדרך כלל עם אמצעים מינימליים לצאת מבית חב"ד שבע ורגוע. עמוד הפייסבוק שלנו  בית חב"ד קמבודיה נפתח אף הוא עבור המטיילים. בחנו את עצמכם: מה אתם יודעים על בית חב"ד?

יחד עם זה, בהתאם לאופיים של רוב היהודים שגרים בקמבודיה ומשתמשים בשירותים של בית חב"ד (למעלה מ-200 יהודים מתגוררים בקמבודיה באופן קבוע מתוכם כ-60 ישראלים), האתר שלנו נערך ברובו בשפה האנגלית. לכן, במקרה של קישורי הפניה, יתכן ותופנו לעמודים באנגלית שאין להם תרגום לעברית. איתכם הסליחה.

איפה בדיוק בית חב"ד?

בית חב"ד נפתח ב2009 ולקראת תחילת 2016 עבר למבנה חדש ומרווח. בית חב"ד נמצא ברחוב סיסוואט (Preah Sisowath Quay) (הרחוב נקרא גם ריברסייד Riverside) מול מלון הימאווארי (Himawari Hotel) בסימטא שבין בית מספר 417 לבית מספר 421. הגעתם לאזור ואתם מסתבכים? תרימו את הראש. בית חב"ד הוא בנין גבוה עם שלט מנורה ענק מכל ארבעת הכיוונים. הנה מפה.

המיקום הנוכחי של בית חב"ד ממצב אותנו בלב אזור מועדף על תרמילאים, במרחק שתי דקות הליכה מארמון המלך, מהנהר, ומ"גסטהאוס סטריט" רחוב 258 שמלא בגסטהאוסים (רשימה בעמוד של מידע חיוני).

מעבר למסעדה שפועלת כל יום בין השעות 9 בבוקר עד 9 בערב, וכמובן, סעודות שבת וחג, בית חב"ד מציע שירות שיחות לארץ, חנות לממכר מזון כשר כולל חטיפים ישראלים, פינת אינטרנט, פינת ישיבה ועוד.

יש הרבה ישראלים?

אם אתם שואלים את השאלה הזו אחרי שהייתם בתאילנד, אז התשובה היא לא. אם אתם מתכננים לקפוץ לבית חב"ד באמצע היום, הסיכוי שיהיו שם עוד שלושה חמשה ישראלים הוא די נמוך. אתם עדיין מוזמנים לבוא ואנחנו מצידנו נעשה כל מאמץ שתרגישו בנוח. כרגע, כמות הישראלים שמטיילים בקמבודיה, וכובד המשקל שהם נותנים לפנום פן אינם מצליחים ליצור זרם שישמור על בית חב"ד כמקום שוקק ישראלים.

אז מה בכל זאת?

בשעות הערב מתקבצים בדרך כלל מטיילים בבית חב"ד מה שלפעמים יוצר איזו הרצאה קטנה ולפעמים שיחות אל תוך הלילה. הגיטרה של בית חב"ד גם שמחה להציע את חלקה.

20160124_221508.jpg

בימי חול מתקיים בבית חב"ד שיעור בעברית בשעה 7 בערב (לימוד הרמב"ם היומי במסלול של פרק אחד ליום).

 

גולת הכותרת של הפעילות היא סעודת שבת ביום שישי בלילה. אתם מוזמנים ליטול חלק, הנה מידע נוסף על קידוש

על פי ביקוש, נערכים מפעם לפעם סנדאות ודיונים כמו סדנא לאפיית חלות וסדנא למודעות עצמית.

לנוחיותכם תוכלו למצוא מידע תמציתי חיוני בעברית בעמודים הבאים על פעילויות שונות שלנו כמו גם על טיפים לשהיה בקמבודיה.