Printed from JewishCambodia.com

בית חב"ד פנום פן

בית חב"ד פנום פן

 Email
 

 

ברוכים הבאים לבית חב"ד בפנום פן - קמבודיה

 

בית חב"ד - הבית שלך בקמבודיה

בית חב"ד הוא המרכז היהודי היחיד בכל 200 אלף הק"מ הרבועים של הממלכה והוא מטפל בכל עניין יהודי בה חומרי כרוחני. בבית חב"ד ישנו מקום של כבוד לתרמילאים ורבים משירותינו עוצבו במיוחד בשבילכם. כך תמצאו בבית חב"ד פינת אינטרנט ושיחות לארץ לרווחת המטיילים. גם התפריט של המסעדה נבנה באופן שיאפשר לתרמילאי המטייל בדרך כלל עם אמצעים מינימליים לצאת מבית חב"ד שבע ורגוע. עמוד הפייסבוק שלנו בית חב"ד קמבודיה נפתח אף הוא עבור המטיילים. בחנו את עצמכם: מה אתם יודעים על בית חב"ד?

יחד עם זה, בהתאם לאופיים של רוב היהודים שגרים בקמבודיה ומשתמשים בשירותים של בית חב"ד (למעלה מ-200 יהודים מתגוררים בקמבודיה באופן קבוע מתוכם כ-60 ישראלים), האתר שלנו נערך ברובו בשפה האנגלית. לכן, במקרה של קישורי הפניה, יתכן ותופנו לעמודים באנגלית שאין להם תרגום לעברית. איתכם הסליחה.

איפה בדיוק בית חב"ד?

בית חב"ד נפתח בשנת 2009 ולקראת תחילת שנת 2016 עבר למבנה חדש ומרווח. בית חב"ד נמצא ברחוב סיסוואט (Preah Sisowath Quay) (הרחוב נקרא גם ריברסייד Riverside) מול מלון הימאווארי (Himawari Hotel) בסימטא שבין בית מספר 417 לבית מספר 421. הגעתם לאזור ואתם מסתבכים? תרימו את הראש. בית חב"ד הוא בנין גבוה עם שלט מנורה ענק מכל ארבעת הכיוונים. הנה מפה.

המיקום הנוכחי של בית חב"ד ממצב אותנו בלב אזור מועדף על תרמילאים, במרחק שתי דקות הליכה מארמון המלך, מהנהר, ומ"גסטהאוס סטריט" רחוב 258 שמלא בגסטהאוסים (רשימה בעמוד של מידע חיוני).

מעבר למסעדה שפועלת כל יום בין השעות 9 בבוקר עד 9 בערב, וכמובן, סעודות שבת וחג, בית חב"ד מציע שירות שיחות לארץ, חנות לממכר מזון כשר כולל חטיפים ישראלים, פינת אינטרנט, פינת ישיבה ועוד.

יש הרבה ישראלים?

אם אתם שואלים את השאלה הזו אחרי שהייתם בתאילנד, אז התשובה היא לא. אם אתם מתכננים לקפוץ לבית חב"ד באמצע היום, הסיכוי שיהיו שם עוד שלושה חמשה ישראלים הוא די נמוך. אתם עדיין מוזמנים לבוא ואנחנו מצידנו נעשה כל מאמץ שתרגישו בנוח. כרגע, כמות הישראלים שמטיילים בקמבודיה, וכובד המשקל שהם נותנים לפנום פן אינם מצליחים ליצור זרם שישמור על בית חב"ד כמקום שוקק ישראלים.

אז מה בכל זאת?

בשעות הערב מתקבצים בדרך כלל מטיילים בבית חב"ד מה שלפעמים יוצר איזו הרצאה קטנה ולפעמים שיחות אל תוך הלילה. הגיטרה של בית חב"ד גם שמחה להציע את חלקה.

20160124_221508.jpgבימי חול מתקיים בבית חב"ד שיעור בעברית בשעה 7 בערב (לימוד הרמב"ם היומי במסלול של פרק אחד ליום).

גולת הכותרת של הפעילות היא סעודת שבת ביום שישי בלילה. אתם מוזמנים ליטול חלק, הנה מידע נוסף על קידוש

על פי ביקוש, נערכים מפעם לפעם סנדאות ודיונים כמו סדנא לאפיית חלות וסדנא למודעות עצמית.

לנוחיותכם תוכלו למצוא מידע תמציתי חיוני בעברית בעמודים הבאים על פעילויות שונות שלנו כמו גם על טיפים לשהיה בקמבודיה.

טיפים חשובים, מקומות לינה ומידע שיסייע לכם להיעקץ פחות
הליך קבלת ויזה למדינות סמוכות (כולל הודו) ומספרים למקרי חרום
לתשומת לבכם, זמני הדלקת הנרות שיופיעו כאן הינם עבור פנום פן. בערים אחרות הזמנים משתנים עד 15 דקות. ניתן לקבל את הזמן המדוייק ע"י שינוי ברירת המחדל שתופיע בלינק
אם אתם מתכננים לאבד את הדרכון במהלך הטיול, ממש עדיף שתעשו זאת בתאילנד או בויטנאם, שם ישנה שגרירות ישראל שתוכל לטפל בנושא בקלות. אבל אם בכל זאת זה קרה כאן
 Email
Map & nearby Hotels

Click here to find us

 
High Holidays

Join us for warm, welcoming uplifting holiday services and meals

 
Friday Night Dinner

Join us for Friday night and Shabbat morning services.

 
Photo Gallery

View photos of our latest events

 
Donate

Become a partner in our vital work

 
הבית שלך בקמבודיה

Your Jewish home away from home