מיתוס: בית חב"ד נפתח בשביל מטיילים ישראלים ועוד כמה ישראלים שגרים בקמבודיה.
עובדה: מתוך 2700 בתי חב"ד בעולם, עשרות בודדות נפתחו באופן גורף עבור מטיילים ופועלים בהתאם לכך. כמות המטיילים שמגיעה לקמבודיה אינה מספיקה, בשלב זה, כדי להצדיק "בית חב"ד למטייל". המניע העיקרי לפתיחתו של בית חב"ד בקמבודיה היתה האוכלוסיה היהודית ההולכת וגדלה במקום בו לא היה מרכז יהודי מכל סוג שהוא. מתוך כ 150 יהודים (להשערתנו) החיים בפנום פן, פחות מ 30 הינם ישראלים. יחד עם זה, בית חב"ד רואה ערך עליון בסיוע לכל יהודי בלי קשר למוצאו, גילו וסיבת ביקורו כאן. לכן, מספר שירותים שמוצעים על ידי בית חב"ד מותאמים במיוחד עבור התרמילאי הישראלי שבהחלט מוסיף נופך לפעילות השוטפת של בית חב"ד.
תפקידו של בית חב"ד משתנה לפי מיקומו וצרכי הקהילה המקומית. בארץ, למשל, יש קרוב ל 300 בתי חב"ד (הידעת?) והם עמוסי עבודה מן הבוקר עד הערב. לא תוכלו להכנס לבית חב"ד בשביל להשתמש באינטרנט, אבל כן תוכלו לרשום את ילדיכם לגני ילדים של חב"ד, להנות מפעילויות סביב מעגל השנה שמפעילים שליחי חב"ד, להשתתף בתפילות ועוד. ישנם בתי חב"ד שפועלים בתוך מתחמי אוניברסיטאות או בשדות תעופה ולאחרונה נפתחו בתי חב"ד אף בבתי רפואה.
 
מיתוס: בית חב"ד הוא מקום עבור מטיילים דתיים שרוצים מזון כשר.
עובדה: בית חב"ד דואג לא רק לצרכים הרוחניים של הבאים בשעריו אלא גם ובעיקר לצרכים החומריים שלהם. החל מיצירת בית חם בפינת המטיילים, דרך הגישה לאינטרנט, וכלה בפעילות הומניטרית אינסופית של ביקורים בבתי רפואה, טיפול במטיילים אבודים ובגניבת דרכונים, נפגעי תאונות ועוד. לבית חב"ד מגיעים גם מטיילים בעלי דעות אנטי דתיות במוצהר, מתוכם יהיה מי שיעלה את הנושאים לדיון ומי שיבחר שלא להכנס לזה. כולנו אחים וכולנו יכולים להנות מלשבת אחד בחברת השני.
  
מיתוס: בית חב"ד שואף להפוך אותי לאדם דתי.
עובדה: בית חב"ד מעוניין לעזור לכל יהודי בכל תחום. עזרה רוחנית חשובה לא פחות מסיוע פיזי או רגשי. יחד עם זה, בית חב"ד אינו מאמין בהטפה מכל סוג שהוא. אנחנו מחוייבים להתחברות לכל יהודי בכל מצב ולסיוע שאינו מותנה בהתפתחות דתית כל שהיא.

 

מיתוס: בית חב"ד קמבודיה מתוקצב על ידי בית חב"ד המרכזי.
עובדה: אחד מסודות ההצלחה הבלתי נתפסת של חב"ד כתנועה עולמית היא ההפרטה על פיה כל בית חב"ד הוא מוסד בפני עצמו שאינו תלוי במוסד המרכזי. בית חב"ד קמבודיה מתקיים מהקופה שמוצבת בכניסה לבית חב"ד, מתרומות של אנשי הקהילה המקומית, יהודים שמבקרים כאן לצרכי עסקים, ידידים ובני משפחה שלנו בחו"ל ואחרונים חביבים, מטיילים מרוצים שזכרו אותנו גם לאחר השיבה לארץ וההסתדרות הכלכלית וחתמו על הוראת קבע בסכומים של 18 עד 300 ש"ח לחודש.